• Uzman Psikolog Iraz Toros Suman
  • info@iraztoros.com

Uzman Psikolog Iraz Toros Suman ile Anne Çemberi

İÇİMDEKİ BEN, İÇİMDEKİ ANNE, İÇİMDEKİ ÇOCUK

BİR ANNE ÇEMBERİ..

 

 

Anne olunca çok şey değişti..Kimileri için daha önce hiç tadılmamış duygularla buluşma, kimileri için yeni tatlara alışmakta zorlanma ve kimileri için hepsi birden..Bu duygu deryasında dalgalanırken bir de suçlayıcı ve öğüt verici ya da keyiflendirici ve onaylayıcı iç sesler karmaşık dış dünya ile buluşup gürültü yapmakta..

Bu olanların orta yerinde küçük bir insan; biricik çocuğunuz  yanı başınızda, kalbinizde, evinizde ve aklınızda büyümekte..Küçük tatlı çocuğunuz…Bu küçük ve tatlı çocuğa eşlik ederken sizin içinizde ve sizden bakım bekleyen bir küçük çocuk daha olduğunun farkında mısınız..Siz küçük bir çocukken olan biten her şeyin  bugün büyümekte olan çocuğunuza el verdiğini hissediyor musunuz..Peki ya “İçimden annem çıktı” dediğiniz anlar, bu anlarda önce kendinize ve sonra olmakta olan her şeye şefkatle temas edebiliyor musunuz?

Evet kafanız çok karışık..Herkesin bir fikri ve söyleyecek sözü var, kalbinizin sesini ve ıssızlaşmış sezgilerinizi hayata dahil etmek zor..Her söz sizi elinizden bambaşka bir yere çekip götürüyor..

Kendi sözcüklerimi duymak, ebeveyn olarak duruşumu ve görüşümü netleştirmek, vicdan azabı ve suçluluk duygularından uzaklaşıp huzur ve samimi bir ilgi ile çocuğumu büyütmek istiyorum dediğiniz günlerde iseniz bir anne çemberine davetlisiniz..

Annelerin oluşturacağı bu çemberde sizin getireceğiniz tüm duygular ve düşünceler ana konu başlıkları olacak.

Biliyorum ki zihinlerimiz biraz daha fazlasını duymak bilmek ister,  kalbimizin sesini duyma çabamıza göstereceğimiz ilginin benzerini zihnimize de gösterip onun da  ihtiyaçlarını karşılamaya zaman ayıracağız ve çemberimize dahil edeceğiz.. Çocuklarımız neden yemek seçerler, uykuya dalmak neden her evde zorlayıcı bir geçiş zamanıdır, oyun oynamak istemeyen ebeveynlerle sürekli oyun oynamak isteyen çocuklar nasıl uyumlanırlar, teknoloji karşısında tam olarak nasıl bir duruş sergilemeliyiz gibi gündeminizi meşgul eden zorlayıcı başlıkları hep birlikte ele alacağız..

Davetlisiniz..

Uzman Psikolog Iraz Toros Suman

 

Program:
1 Kasım Çarşamba 19.00-21.00
8 Kasım Çarşamba 19.00-21.00
15 Kasım Çarşamba 19.00-21.00
22 Kasım Çarşamba 19.00- 21.00

 

 

Adres:
Göztepe Mahallesi, Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi, Özenir Apartmanı, No 29, Daire 2

Kayıt ve bilgi için:
info@iraztoros.com

 

31 Ekim 2017 tarihinde Aile İçi İletişim Seminerleri kategorisinde yazıldı.
5393 kez okundu.