• Uzman Psikolog Iraz Toros Suman
  • info@iraztoros.com

Seminer; Çocuklarda Sağlıklı Beslenme Alışkanlıkları

Çocuğunuz neden yemek yemiyor?

Kaşıkla peşinden mi koşuyorsunuz?

Ancak televizyon karşısında ya da oyunlarla mı yedirebiliyorsunuz?

Size zayıflamış gibi mi geliyor?

Siz almasanız da eşin dostun katkısıyla abur-cubur yemeğe mi alıştı?

Her şeyi püre yapmak zorunda mı kalıyorsunuz?

Yediremediğimiz yemek arkamızdan ağlar mı?

Çocuğunuzun yemek yeme alışkanlıkları ile ilgili sorunlarınız mı var?

Yoksa biz yeni nesil annelerin yemek konusu ile ilgili sorunları mı var?

Çocukların sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmesi için, okul öncesi dönemdeki kazanımları çok büyük önem taşımaktadır. Bu dönemde anne, baba ve çocuga temel bakımeveren kişilerin tutumları, gelecekteki beslenme alışkanlıkları üzerinde belirleyici bir rol oynamaktadır.

Uçlar arasında gidip gelmek, bir çocuğun gözünden bu tartışmaya kulak vermek, empati yeteneği güçlü bir ebeveyne dönüşmek, gerçek vak’a örneklerini dinleyip fikir üretmek için,

Uzman Psikolog Iraz Toros Suman’ın konuşmacı olduğu çocukluk çağında doğru beslenme alışkanlıkları kazanma konusunda etkili anne-baba tutumlarının nasıl olması gerektiğini konuşmaya bekliyoruz.

Tarih: 03 Şubat 2013 Pazar

Yer: Central Hospital Kozyatağı

Kozyatağı Mh., 34742 Kadıköy/İstanbul

Tel: 0216 410 77 90

Saat: 15:00 – 17.00 arası

Düzenleyen: İnternet Anneleri Akademisi

Ücret: 60TL

Kayıt ve bilgi için: info@internetanneleri.com  /  0532 425 74 74

Katılım kontenjanla sınırlıdır. Katılmak isteyenlerin kayıt yaptırması gerekmektedir.

 

Uzman Psikolog Iraz Toros Suman kimdir?

İstanbul Bilgi Üniversitesinde aldığı psikoloji lisans eğitiminin ardından bir kadın sığınma evinin kurucu müdürlüğünü yaptı. Bu deneyim aile içi iletişim problemlerinin geldiği son noktaya şahit olmasını; böylece çocuklarla çalışmanın önemini kavramasını sağladı. Bu dönemde uzmanlığını tamamladı ve tezini “aile içi şiddet” üzerine oluşturdu. Kadın sığınma evinde kurduğu oyun odası herşeyin başlangıcıydı. Sağlık bakanlığı çalışanı olarak geçirdiği yıllarda çocuklarla ilgili ölçme-değerlendirme süreçlerinde aktif olarak yer aldı. Normal gelişim gösteren çocukların yanısıra farklı gelişim gösteren çocuklarla bol bol çalışma fırsatı bulan uzmanımız, 2009’ dan bu yana “Iraz’ ın Oyun Grupları” adlı oluşumu ile alternatif eğitim modellerinden esinlenen aktiviteler yaratarak 0-3 yaş aralığı için ebeveyn katılımlı oyun grupları düzenlemektedir. İstanbul’da kurduğu çocuk atölyesinde aile danışmanlığı yapmakta, aile içi iletişim seminerleri vermekte ve oyun terapisti ünvanı ile 3-12 yaş aralığındaki çocuklarla çalışmaktadır.

28 Ocak 2013 tarihinde Aile İçi İletişim Seminerleri kategorisinde yazıldı.
867 kez okundu.