• Uzman Psikolog Iraz Toros Suman
  • info@iraztoros.com

Seminer: 2 Yaş Sendromu, Avrupa Yakası

Çoğumuz biliyoruz ki, çocuklarımızın karakterleri en çok 0-3 yaş arası şekilleniyor. Onlara o ara nasıl davrandığımız, nasıl iletişim kurduğumuz, onların bir ömür nasıl bir insan olacaklarını önemli bir ölçüde belirliyor.
“Benim küçük bebeğim bir çocuğa dönüşüyor ve ben nasıl davranmam gerektiğini bilemiyorum” mu diyorsunuz?
Eyvah çocuğum 2 yaşında diyor ve kaygı dolu bir şaşkınlık mı yaşıyorsunuz?
2 yaş civarında başlayıp devam eden davranış değişiklikleri ile nasıl başa çıkacağınızı bilemiyor musunuz?
“Çocuğum artık 2 yaşında değil ama değişen birşey yok, krizler devam ediyor” mu diyorsunuz?
Uçlar arasında gidip gelmek, bir çocuğun gözünden bu tartışmaya kulak vermek, empati yeteneği güçlü bir ebeveyne dönüşmek, gerçek vak’a örneklerini dinleyip fikir üretmek için Uzman Psikolog Iraz Toros Suman’ ın konuşmacı olduğu Aile İçi İletişim Seminerleri’ ne, 2 yaş sendromu hakkında konuşmaya davetlisiniz..
 
Tarih:
27 Ocak 2013 , Pazar
15:30 – 17.30
Yer:
Renkli Ada
Feridiye Caddesi No: 137 Beyoğlu, Detaylı yol tarifini İletişim sayfamızdan görebilirsiniz.
Ücret:
60TL
Kayıt ve Bilgi Almak İçin:  derya@renkliada.com
* Katılım kontenjanla sınırlı olduğu için ön kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
***
Uzman Psikolog Iraz Toros Suman, İstanbul Bilgi Üniversitesinde aldığı psikoloji lisans eğitiminin ardından bir kadın sığınma evinin kurucu müdürlüğünü yaptı. Bu deneyim aile içi iletişim problemlerinin geldiği son noktaya şahit olmasını; böylece çocuklarla çalışmanın önemini kavramasını sağladı.Bu dönemde uzmanlığını tamamladı ve tezini “aile içi şiddet” üzerine oluşturdu. Kadın sığınma evinde kurduğu oyun odası herşeyin başlangıcıydı. Sağlık bakanlığı çalışanı olarak geçirdiği yıllarda çocuklarla ilgili ölçme-değerlendirme süreçlerinde aktif olarak yer aldı.Normal gelişim gösteren çocukların yanısıra farklı gelişim gösteren çocuklarla bol bol çalışma fırsatı bulan uzmanımız, 2009’dan beri “Iraz’ ın Oyun Grupları” adlı oluşumu ile alternatif eğitim modellerinden esinlenen aktiviteler yaratarak  0- 3 yaş aralığı için ebeveyn katılımlı oyun grupları düzenlemektedir. İstanbul’ da kendi kurduğu çocuk atölyesinde  aile danışmanlığı yapmakta, aile içi iletişim seminerleri vermekte ve oyun terapisti ünvanıyla 3- 12 yaş arasındaki çocuklarla çalışmaktadır.
Uzman Psikolog Iraz Toros Suman aynı zamanda Türkiye’ nin ilk veli inisiyatifi Montessori Okulu Küçük Kara Balık Çocuk Evi’ nin kurum psikologu olarak görev almaktadır.
21 Ocak 2013 tarihinde Aile İçi İletişim Seminerleri kategorisinde yazıldı.
1000 kez okundu.