• Uzman Psikolog Iraz Toros Suman
  • info@iraztoros.com

Oyun Grupları Bahar Programı 4 Nisan’ da Başlıyor!

Bebeklerin ve çocukların yaşıtlarıyla zaman geçirmeleri psikososyal gelişimlerine dikkate alınmayı gerektirecek bir katkı sağlar. Oyun, çocuğun kendi deneyimleriyle öğrenmesinin en etkili yoludur; oyun uyumdur..

4 Nisan Cumartesi “Atölye Çocuk, Iraz’ ın Oyun Grupları,
Bahar Programı*” eşliğinde oyunlar oynamaya başlıyoruz**!!!
9-14, 15- 24, 24-36, 36-48  ay araligindaki cocuklarin ebeveynleri ile  katılımına açık olan oyun gruplari, Cumartesi gunleri 6 farklı saat secenegi ile baslayacaktir. Saatler 09.30, 10.45, 12.00, 13:30, 14.45 ve 16.00 dır.Haftaiçi katılımcı olmak isteyen ailelerin talepleri degerlendirilecektir.Programın tamamına ardışık katılınmaktadır.
*Iraz’ ın Oyun Grupları farklı donemlerden olusmaktadir; her donemin programı birbirinden bagımsız ve farklı hazırlanmaktadır.
PROGRAM:
1.Hafta, 4 Nisan: Renkleri Öğreniyorum: Oynayarak Kendi Renklerimi Yaratıyorum.
2.Hafta, 11 Nisan: Mutfakta Çok Eğleniyorum: Yaşayarak Öğreniyorum.
3.Hafta, 25 Nisan:  Dokular ve Kokular: Oyun İçinde Yaşayarak Öğreniyorum.
4.Hafta, 2 Mayıs: Evimde Saklanan Oyunlar:Yeniden Keşfediyorum.
5. Hafta, 9 Mayıs: Oyun Odamdayım: Hayallere Dalıyorum.
Kayıt için;
Bu maili cevaplamanız ya da info@iraztoros.com adresine mail atmanız halinde kayıt süreciniz başlayacaktır.
Kayıt talebinizi; çocuğunuzun doğum tarihi ve saat tercihlerinizi (3 değişik saati sıralayarak ) içeriğe ekleyerek iletmeniz gerekmektedir.
Haftaiçi gruplarına katılımcı olmak isterseniz bunu da mutlaka mailinize ekleyiniz.
*Programın tüm yasal haklari Uzman Psikolog Iraz Toros Suman’ a aittir.
Uzman Psikolog Iraz Toros Suman, İstanbul Bilgi Üniversitesinde aldığı psikoloji lisans eğitiminin ardından bir kadın sığınma evinin kurucu müdürlüğünü yaptı. Bu deneyim aile içi iletişim problemlerinin geldiği son noktaya şahit olmasını; böylece çocuklarla çalışmanın önemini kavramasını sağladı.Bu dönemde uzmanlığını tamamladı ve tezini “aile içi şiddet” üzerine oluşturdu. Kadın sığınma evinde kurduğu oyun odası herşeyin başlangıcıydı. Sağlık bakanlığı çalışanı olarak geçirdiği yıllarda çocuklarla ilgili ölçme-değerlendirme süreçlerinde aktif olarak yer aldı. Sağlıklı gelişim gösteren çocukların yanısıra farklı gelişim gösteren çocuklarla bol bol çalışma fırsatı bulan uzmanımız, 2009’ dan bu yana “Iraz’ ın Oyun Grupları” adlı oluşumu ile alternatif eğitim modellerinden esinlenen aktiviteler yaratarak 0-4 yaş aralığı için ebeveyn katılımlı oyun grupları düzenlemektedir. İstanbul’ da kurduğu çocuk atölyesinde aile danışmanlığı yapmakta, aile içi iletişim seminerleri vermekte ve oyun terapisti ünvanı ile 3-12 yaş aralığındaki çocuklarla çalışmaktadır.
23 Mart 2015 tarihinde Iraz' ın Oyun Grupları kategorisinde yazıldı.
1404 kez okundu.