• Uzman Psikolog Iraz Toros Suman
  • info@iraztoros.com

Aile İçi İletişim Seminerleri: Ebeveynlikte Zor Zamanlar

kadın cocuklar

Çoğumuzun zaman zaman yaşadığı, kimimizin anlatmayıp kendini suçladığı, stresini, öfkesini çocuğuna yansıtıp deli gibi pişman olduğu ama ne yapacağını, nasıl sağlıklı bir iletişime geçebileceğini bilemediği veya bilip de yapamadığı zamanlarımız icin düzenlediğimiz

“EBEVEYNLİKTE ZOR ZAMANLAR”

seminerine davetlisiniz

Çocuğumun öfkesinin benim öfkemi tetiklediği anlarda sakinleşemiyorum..

Çaresizlikten kaynaklanan öfkemi ve çocuğumun öfkesini nasıl dindireceğimi bilemiyorum..

Sonu gelmez ağlama ve inatlaşma nöbetleri evde korku havasını hakim kılıyor, sanki benim küçük çocuğum evimizi yönetir hale geldi..

Ben kendi çocuğumu anlamıyorum, sanki onu tanımıyorum gibi hissediyorum..

Tüm bu kafa karışıklığı içinde doğru hareket edemediğimi hissediyorum..

Kimsenin beklentisini karşılayamıyorum..

En kötüsü ise geriye kalan pişmanlık duygusu ve kendimi nasıl affedeceğimi bulamıyorum, çocuğumun beni affetmeyeceği kaygısı da cabası..

Hoşlanmadığım davranışları gözümün içine bakarak sürekli tekrarlayan çocuğum bana ne anlatıyor, anlamıyorum..

Sürekli okuyorum ama yine de yapamıyorum ve kendimi daha suçlu hissediyorum..

Benim de bir hayatım var, bunu çok mu ihmal ediyorum…”

Diyorsanız…

Uçlar arasında gidip gelmemek, bir çocuğun gözünden bu tartışmaya kulak vermek, empati yeteneği güçlü bir ebeveyne dönüşmek, gerçek vak’a örneklerini dinleyip fikir üretmek içinUzman Psikolog Iraz Toros Suman’ ın konuşmacı olduğu seminere bekliyoruz.

Tarih: 16 Kasım 2014 Pazar / 11.00-13.00

Yer: Atölye Çocuk, Suadiye

Ücret: 100 TL

Kayıt ve Bilgi Almak İçin : info@iraztoros.com

Katılım kontenjanla kısıtlıdır ve çocuksuz gerçekleşecektir.

Uzman Psikolog Iraz Toros Suman, İstanbul Bilgi Üniversitesinde aldığı psikoloji lisans eğitiminin ardından bir kadın sığınma evinin kurucu müdürlüğünü yaptı. Bu deneyim aile içi iletişim problemlerinin geldiği son noktaya şahit olmasını; böylece çocuklarla çalışmanın önemini kavramasını sağladı. Bu dönemde uzmanlığını tamamladı ve tezini “aile içi şiddet” üzerine oluşturdu.

Kadın sığınma evinde kurduğu oyun odası herşeyin başlangıcıydı. Sağlık bakanlığı çalışanı olarak geçirdiği yıllarda çocuklarla ilgili ölçme-değerlendirme süreçlerinde aktif olarak yer aldı. Normal gelişim gösteren çocukların yanısıra farklı gelişim gösteren çocuklarla bol bol çalışma fırsatı bulan uzmanımız, 2009’dan beri “Iraz’ ın Oyun Grupları” adlı oluşumu ile alternatif eğitim modellerinden esinlenen aktiviteler yaratarak  0- 3 yaş aralığı için ebeveyn katılımlı oyun grupları düzenlemektedir. İstanbul’ da kendi kurduğu çocuk atölyesinde  aile danışmanlığı yapmakta, aile içi iletişim seminerleri vermekte ve oyun terapisti ünvanıyla 3- 12 yaş arasındaki çocuklarla çalışmaktadır.

10 Kasım 2014 tarihinde Aile İçi İletişim Seminerleri kategorisinde yazıldı.
1461 kez okundu.