• Uzman Psikolog Iraz Toros Suman
  • info@iraztoros.com

Aile İçi İletişim Seminerleri; Çocuklarda Tuvalet Alışkanlığı

Tuvalet alışkanlığı mı yoksa tuvalet eğitimi mi ya da ikisinin arasındaki fark nedir?

Bu benim bir ebeveyn olarak kontrol edebilceğim ve kararlar alabileceğim bir süreç midir yoksa çocuğum mu karar verecek herşeye?

Kaç yaşında harekete geçmeliyim? Ya da bu alışkanlığı kazandırmanın belirlenmiş bir yaşı var mıdır?

Bezi çıkarmak için çocuğumun hazır olduğunu nasıl anlarım?

Çocuğum lazımlıktan/adaptorden hatta kendi kakasından korkuyor ?

Alıştırma külüdu?Lazımlık? Adaptör?Zamanlama ve yöntem?

Yani her büyüme dönemecinde olduğu gibi onlarca sorum var, üstelik tuvalet alışkanlığı çok önemli diyorsanız…

Uçlar arasında gidip gelmek, bir çocuğun gözünden bu tartışmaya kulak vermek, empati yeteneği güçlü bir ebeveyne dönüşmek, gerçek vak’a örneklerini dinleyip fikir üretmek için Uzman Psikolog Iraz Toros Suman’ ın konuşmacı olduğu Aile İçi İletişim Seminerleri’ ne, Çocuklarda Tuvalet Alışkanlığı  hakkında konuşmaya davetlisiniz..

Tarih:
28  Nisan  2013 , Pazar
15:30 – 17.30
Yer:
Atölye Çocuk, Suadiye Mah. Öğretmen Hayrullah Sok.  No: 8 D:1
0 216 410 21 30
Ücret:
75 TL
Kayıt ve Bilgi Almak İçin:  info@iraztoros.com

* Katılım kontenjanla sınırlı olduğu için ön kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Uzman Psikolog Iraz Toros Suman, İstanbul Bilgi Üniversitesinde aldığı psikoloji lisans eğitiminin ardından bir kadın sığınma evinin kurucu müdürlüğünü yaptı. Bu deneyim aile içi iletişim problemlerinin geldiği son noktaya şahit olmasını; böylece çocuklarla çalışmanın önemini kavramasını sağladı. Bu dönemde uzmanlığını tamamladı ve tezini “aile içi şiddet” üzerine oluşturdu.

Kadın sığınma evinde kurduğu oyun odası herşeyin başlangıcıydı. Sağlık bakanlığı çalışanı olarak geçirdiği yıllarda çocuklarla ilgili ölçme-değerlendirme süreçlerinde aktif olarak yer aldı. Normal gelişim gösteren çocukların yanısıra farklı gelişim gösteren çocuklarla bol bol çalışma fırsatı bulan uzmanımız, 2009’dan beri “Iraz’ ın Oyun Grupları” adlı oluşumu ile alternatif eğitim modellerinden esinlenen aktiviteler yaratarak  0- 3 yaş aralığı için ebeveyn katılımlı oyun grupları düzenlemektedir. İstanbul’ da kendi kurduğu çocuk atölyesinde  aile danışmanlığı yapmakta, aile içi iletişim seminerleri vermekte ve oyun terapisti ünvanıyla 3- 12 yaş arasındaki çocuklarla çalışmaktadır.


22 Nisan 2013 tarihinde Aile İçi İletişim Seminerleri kategorisinde yazıldı.
954 kez okundu.