• Uzman Psikolog Iraz Toros Suman
  • info@iraztoros.com

Oyun Grupları

MOMO ANAOKULU OYUN GRUPLARI YENİ DÖNEM  PROGRAMI  11 KASIM 2017′ DE  BAŞLAYACAKTIR.

Kayıt ve bilgi almak için: merhaba@momoanaokulu.com

MOMO ANAOKULU OYUN GRUBU

Kuşlar uçar, balıklar yüzer, çocuklar oyun oynar..

MOMO Anaokulu Oyun Grupları’ na katılırken beklentim ne olmalıdır?

Bebeklerin ve çocukların akranlarıyla zaman geçirmeleri sosyal, duygusal ve ruhsal gelişimlerine dikkate alınmayı gerektirecek kadar katkı sağlar. Oyun, çocuğun kendi deneyimleriyle öğrenmesinin en etkili yoludur; oyun uyumdur..

Çocuğunuzun sosyalleşme deneyimi yaşaması, sade bir ortamda çocuklara çocuk olma hakkını verme yetisine sahip kapsayıcı yetişkinlerle çevrelenmiş olması ve tamamen doğal oyuncaklarla duyusal olarak da uyarılması oyun gruplarımızdan bekleyebilecekleriniz arasındadır. Beklentinizin okul öncesi dönemde olan çocuğunuzun akademik kazanımlar sağlaması yönünde olması; oyun gruplarının doğaya ve doğala vurgu yapan yönü ile ters düşmenize sebep olacaktır.

MOMO Anaokulu Oyun Grupları nasıl oluşturulur?

Yaş grupları 9- 14 ay, 15- 24 ay, 24-36 ay, 36 ay ve üzeri olarak belirlenmiştir. Her grupta en az 5 en fazla 10 çocuk olmaktadır. Her çocuğa tek bir ebeveyn eşlik etmektedir.

MOMO Anaokulu Oyun Grupları ne sıklıkta toplanmaktadır ve her bir buluşma ne kadar sürmektedir?

MOMO Anaokulu Oyun Grupları 4 haftalık periyodların olduğu 4 ayrı dönemden (güz, kış, bahar, yaz) oluşmaktadır; her dönemin içeriği birbirinden bağımsız ve farklı hazırlanmaktadır. Oyun grubu birlikteliği haftada 1 gün (Cumartesi günleri) ve 1 saat  olmaktadır. Saat seçenekleri 09.15, 10.30, 11.45 ve 13.00 dir.

MOMO Anaokulu Oyun Grupları buluşmalarında öğretmen kimdir?

Oyun grubu buluşmalarında bir öğretmen yoktur. Grupların tamamında MOMO Anaokulu Koordinatörü Burçak Salungan Dinç ve bir psikolog ebeveynlere eşlik etmektedir. Ebeveyn & çocuk aktif katılımcılardır ve çocuğun kendi deneyimlerinden, duygularından ve ihtiyaçlarından hareketle katılım sağlaması esas alınmaktadır. Çocuklara oyun ve oyuncak seçimi konusunda ısrarcı ve belirleyici yönlendirmeler yapılmamaktadır.

DETAYLI BİLGİ - İLETİŞİM FORMU