• Uzman Psikolog Iraz Toros Suman
  • info@iraztoros.com

Annelerden;

 

 Pİ-NİK KUŞ AYÇA OĞUŞ’DAN;

Iraz’ ın Oyun Grupları;”…Benim sevgili dostum Iraz ..”

 

*****

İKİ PERİ MASALI’NDAN;

Montessori I  (Uzman Görüşü);”… Biz Sevgili Iraz’la 2 yaş sendromu ile ilgili seminerinde tanıştık. Seminer sonrası oyun grubu düzenlediğini öğrendiğimde nasıl sevindim anlatamam…”

Oyun Grubu ve Kreş; “…Sevgili Iraz Toros Suman’ ın 3 yarım gün olan oyun grubuna giderken sadece bebeğinizin oyun oynarken emin ellerde olmasının rahatlığı yok; bir yandan da bir psikoloğun ebeveyni gerek gördüğü yerlerde günbegün, birebir yönlendirmesi ve sık sık tüm bebeklerin ailelerini bir araya getirerek, neler yapılması, nasıl davranılması gerektiği ile ilgili konuşması şansına da sahip oluyorsunuz…”

Oyuna Devam;”…Aydişko ile Iraz’ın Oyun Grubu‘na gidiyoruz haftada 1 gün, 1 saat. Anneli katılımın olduğu bu grupta ben, Ayda ve arkadaşlarını izleyerek onlarla oynamaktan çok keyif alıyorum. Ayda’nın her gün gitme isteğinin yanısıra benim de her gün gitme isteğim var :)…”

Bir Tatlı Huzur;”…Nasıl anlatsam, nerden başlasam? Bana çok iyi gelen bir seminere katıldım. Aslında bebeklerimizin gelişimi için yapılan bu seminer de, diğer seminerlerde olduğu gibi anne olarak benim gelişmeme, aydınlanmama sebep oldu…”

 

*****

DORİKUS’ UN ANNESİ;

2 Yaş Sendromunun Esas Sahibi Kim?; “…Seminerin doyuruculuğunu, anne babaların doğru bildiğimiz uygulamada yanlış olan tercihlerini anlatabilmek için bir yazı yazmayı planlıyordum…” 

Çocuklar ve Anneler İçin Alternatifler;”… Size bu hafta uzman psikolog Iraz Toros Suman’dan bahsetmek istiyorum. Hali hazırda kendisinden haberdar olanlarınız ise onu oyun grubu çalışmalarından ve blog dünyasından takip ediyordur zaten…”

 

******

 

DORUK’ UN GÜNLÜĞÜNDEN;

Montessori İçin Harika Bir Bilgi; “…İşine çok hakim olduğu o kadar bariz ki. Eğer bir gün Doruk’u bir psikologa götürmek zorunda kalırsam, bu kişi sanırım Iraz olacak. ..”

 

*****

 

ANNEYE ÖZEL;

Çocuklara Yaklaşımımız Nasıl Olmalı?; “… Iraz Toros’un çocuklara yaklaşımını çok seviyorum. Anlatım diline bayılıyorum. Çok akıcı bir dille ve çok güzel örnekler vererek anlatıyor. …”

 

*****

 

CEYLİN’ İN ANNESİNDEN;

Aile İçi İletişim Seminerleri; “…İlkinin tadı damağımızda kalmışken, kaldığımız yerden devam edeceğimiz sohbet tadındaki bu etkinliğe katılabilmek isteyecek başkaları da mutlaka vardır diye düşünüp…”

 

*****

 

BAŞKA ANNE’ DEN;

Çocuk Eğitimi ve Pozitif Disiplin; “…Geçen pazar, çevremdeki bir çok annenin çok sevdiği, tavrı, bakış açısı, çocuğu odağa koyan yaklaşımıyla ve yargılamadan, tek doğruyu dayatmadan sunduğu çözümlerle takipçisi olduğumuz…”

 

*****

 

PRATİK ANNE’ DENGirişimci Anneler- Iraz Toros Suman;