Home » Atölye Çocuk » Oyun Grupları Kış Programı

Oyun Grupları Kış Programı

Bebeklerin ve çocukların yaşıtlarıyla zaman geçirmeleri psikososyal gelişimlerine dikkate alınmayı gerektirecek bir katkı sağlar. Oyun, çocuğun kendi deneyimleriyle öğrenmesinin en etkili yoludur; oyun uyumdur..

 

 

6 Aralık Cumartesi “Atölye Çocuk, Iraz’ ın Oyun Grupları,
Kış Programı*” eşliğinde oyunlar oynamaya başlıyoruz!!!
9-14, 15- 24, 24-36, 36-48  ay araligindaki cocuklarin ebeveynleri ile  katılımına açık olan oyun gruplari, Cumartesi gunleri 5 ayri saat secenegi ile baslayacaktir. Saatler 09.45, 11.00, 12.15, 14.45, 16.00 dır. Haftaiçi katılımcı olmak isteyen ailelerin talepleri degerlendirilecektir.
 *Iraz’ ın Oyun Grupları 4 ayrı donemden(guz, kis, bahar, yaz) olusmaktadir; her donemin programı birbirinden bagımsız ve farklı hazırlanmaktadır. Güz Dönemi katılımcıları, aktiviteler farklı olacağı  için devam edecek diğer programlara da katılabilirler.
ATOLYE COCUK
IRAZ’IN OYUN GRUPLARI, KIŞ PROGRAMI
1.Hafta, 6 Aralık:Renklerle Eğleniyorum: Oynayarak kendi renklerimi yaratıyorum.
2.Hafta, 13 Aralık: Vücudumu Tanıyorum: Kendimi Fark Ediyorum.
3.Hafta, 20 Aralık: Hayvanlar Benim Dostum: Onları Daha İyi Tanıyorum.
4.Hafta, 27 Aralık:Dokular ve Kokular: Oyun İçinde Yaşayarak Öğreniyorum.
5. Hafta, 3 Ocak:Oyun Odamda Hayallere Dalıyorum.
Atölye Çocuk
Uzman Psikolog Iraz Toros Suman
0 216 410 21 30
Suadiye Mahallesi, Öğretmen Hayrullah Sokak, No 8/1
Kadıköy, İstanbul
Kayıt için;
info@iraztoros.com adresine mail atmanız halinde kayıt süreciniz başlayacaktır.
Kayıt talebinizi; çocuğunuzun doğum tarihi ve saat tercihlerinizi (3 farklı seçenek ile) içeriğe ekleyerek iletmeniz gerekmektedir.
Haftaiçi gruplarına katılımcı olmak isterseniz bunu da mutlaka mailinize ekleyiniz.
*Programın tüm yasal haklari Uzman Psikolog Iraz Toros Suman’ a aittir.

Uzman Psikolog Iraz Toros Suman, İstanbul Bilgi Üniversitesinde aldığı psikoloji lisans eğitiminin ardından bir kadın sığınma evinin kurucu müdürlüğünü yaptı. Bu deneyim aile içi iletişim problemlerinin geldiği son noktaya şahit olmasını; böylece çocuklarla çalışmanın önemini kavramasını sağladı.Bu dönemde uzmanlığını tamamladı ve tezini “aile içi şiddet” üzerine oluşturdu. Kadın sığınma evinde kurduğu oyun odası herşeyin başlangıcıydı. Sağlık bakanlığı çalışanı olarak geçirdiği yıllarda çocuklarla ilgili ölçme-değerlendirme süreçlerinde aktif olarak yer aldı. Sağlıklı gelişim gösteren çocukların yanısıra farklı gelişim gösteren çocuklarla bol bol çalışma fırsatı bulan uzmanımız, 2009’ dan bu yana “Iraz’ ın Oyun Grupları” adlı oluşumu ile alternatif eğitim modellerinden esinlenen aktiviteler yaratarak 0-4 yaş aralığı için ebeveyn katılımlı oyun grupları düzenlemektedir. İstanbul’ da kurduğu çocuk atölyesinde aile danışmanlığı yapmakta, aile içi iletişim seminerleri vermekte ve oyun terapisti ünvanı ile 3-12 yaş aralığındaki çocuklarla çalışmaktadır.

« »

Bir yorum yazın

*