• Uzman Psikolog Iraz Toros Suman
  • info@iraztoros.com

Bahar Dönemi Oyun Grupları Başlıyor, 17 Nisan 2016

Bebeklerin ve çocukların yaşıtlarıyla zaman geçirmeleri psikososyal gelişimlerine dikkate alınmayı gerektirecek bir katkı sağlar. Oyun, çocuğun kendi deneyimleriyle öğrenmesinin en etkili yoludur; oyun uyumdur..

17 Nisan Pazar “MOMO Anaokulu, Iraz’ ın Oyun Grupları,
Bahar Programı*” eşliğinde oyunlar oynamaya başlıyoruz**!!!
 
9-14, 15- 24, 24-36, 36-48  ay araligindaki cocuklarin ebeveynleri ile  katılımına açık olan oyun gruplari, Pazar gunleri 4 farklı saat secenegi ile baslayacaktir. Saatler 09.15, 10.30, 11.45 ve 13.00 dür.

Programın tamamına ardışık katılınmaktadır.

*Iraz’ ın Oyun Grupları farklı donemlerden olusmaktadir; her donemin programı birbirinden bagımsız ve farklı hazırlanmaktadır.
PROGRAM*:
1.Hafta, : 17 Nisan Pazar
2.Hafta : 24 Nisan Pazar
3.Hafta :  1 Mayıs Pazar
4.Hafta : 22 Mayıs Pazar
5. Hafta : 29 Mayıs Pazar

*8 ve 15 Mayıs Pazar tarihleri MOMO Anaokulu’ nun eğitim takvimi ile çakıştığı için 2 hafta ara verilecektir.

Kayıt için;
Bu maili cevaplamanız ya da info@iraztoros.com adresine mail atmanız halinde kayıt süreciniz başlayacaktır.
Kayıt talebinizi; çocuğunuzun doğum tarihi ve saat tercihlerinizi (3 değişik saati sıralayarak ) içeriğe ekleyerek iletmeniz gerekmektedir.
*Programın tüm yasal haklari Uzman Psikolog Iraz Toros Suman’ a aittir.
Uzman Psikolog Iraz Toros Suman, İstanbul Bilgi Üniversitesinde aldığı psikoloji lisans eğitiminin ardından bir kadın sığınma evinin kurucu müdürlüğünü yaptı. Bu deneyim aile içi iletişim problemlerinin geldiği son noktaya şahit olmasını; böylece çocuklarla çalışmanın önemini kavramasını sağladı.Bu dönemde uzmanlığını tamamladı ve tezini “aile içi şiddet” üzerine oluşturdu. Kadın sığınma evinde kurduğu oyun odası herşeyin başlangıcıydı. Sağlık bakanlığı çalışanı olarak geçirdiği yıllarda çocuklarla ilgili ölçme-değerlendirme süreçlerinde aktif olarak yer aldı. Sağlıklı gelişim gösteren çocukların yanısıra farklı gelişim gösteren çocuklarla bol bol çalışma fırsatı bulan uzmanımız, 2009’ dan bu yana “Iraz’ ın Oyun Grupları” adlı oluşumu ile alternatif eğitim modellerinden esinlenen aktiviteler yaratarak 0-4 yaş aralığı için ebeveyn katılımlı oyun grupları düzenlemektedir. İstanbul’ da kurduğu çocuk atölyesinde aile danışmanlığı yapmakta, aile içi iletişim seminerleri vermekte ve oyun terapisti ünvanı ile 3-12 yaş aralığındaki çocuklarla çalışmaktadır.

Kasım 2015 tarihinde MOMO Anaokulu’ nu kuran uzmanımız çocuklar ve anne babalar ile aktif bir şekilde çalışmaya devam etmektedir.

28 Mart 2016 tarihinde Iraz' ın Oyun Grupları kategorisinde yazıldı.
6 kez okundu.